Home / RF Antennas / PAV90209H-FNF
minImg
PAV90209H-FNF
TE Connectivity Laird
Product No:
PAV90209H-FNF
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 915MHZ PANEL N FEM CHASS
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination N Type Female
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 1.320" (33.53mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR 1.3
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Power - Max 10 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 9dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)