PB2020.681NLT
Pulse Electronics
Product No:
PB2020.681NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 680NH 30A 1.8 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 70A
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 30 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.940" L x 0.820" W (23.87mm x 20.83mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8mOhm Max
Inductance 680 nH