PBA100F-36-GJ
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA100F-36-GJ
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 36V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus, TUV
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.79" L x 1.26" W x 3.66" H (147.1mm x 32.0mm x 93.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.8 A
Series PBA (100W)
Type Open Frame
Efficiency 86%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC