PBA50F-5-V
Cosel USA, Inc.
Product No:
PBA50F-5-V
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, cURus, TUV
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 1.22" W x 3.23" H (119.9mm x 31.0mm x 82.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series PBA (50W)
Type Open Frame
Efficiency 82%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC