PBLH-12R0/112ST
Tecate Group
Product No:
PBLH-12R0/112ST
Description:
CAP EDLC 112F 12V UCAP PACK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) 3.543" (90.00mm)
Tolerance -
Termination Screw Terminals
Lead Spacing -
Voltage - Rated 12 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.614" L x 1.654" W (168.00mm x 42.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 20mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
Mfr Tecate Group
Capacitance 112 F