PC11801US-SVT
Ease Electronics
Product No:
PC11801US-SVT
Manufacturer:
Ease Electronics
Description:
CORD 18AWG NEMA5-15P TO C13 118"
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
1st Connector NEMA 5-15P
Voltage Rating 125V
Color Black
Current Rating (Amps) 10A
2nd Connector IEC 320-C13
Shielding Unshielded
Wire Gauge 18 AWG