PG0087.333NLT
Pulse Electronics
Product No:
PG0087.333NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 33UH 650MA 386MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 386mOhm Max
Inductance 33 µH
Series PG0087NL
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz