PICOIMX6U10R1GBNI4G
TechNexion
Product No:
PICOIMX6U10R1GBNI4G
Description:
SBC 1.0GHZ 2 CORE 1GB/1GB RAM
User Guide
Core Processor ARM® Cortex®-A9, i.MX6DualLite
Expansion Site/Bus PCIe
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Speed 1.0GHz
USB USB OTG 2.0
Size / Dimension 1.375" x 1.625" (36.00mm x 40.00mm)