PJA300F-36-R
Cosel USA, Inc.
Product No:
PJA300F-36-R
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 36V 302W
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, CSA, cURus, DEMKO, UL
Minimum Load Required -
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 4.02" W x 1.61" H (190.0mm x 102.1mm x 40.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 8.4 A
Power (Watts) 302W
Series PJA (300W)