PLC1296N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC1296N
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 133MHZ YAGI N CONN 75"
User Guide
Frequency Range 129MHz ~ 137MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination N Type
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 75.000" (190.50cm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Yagi, 6-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 133MHz
Power - Max 400 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 7.1dBd
Frequency Group VHF (f < 300MHz)