PLC2206N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC2206N
Description:
RF ANT 221MHZ YAGI N FEM BRK 48"
User Guide
Frequency Range 220MHz ~ 222MHz
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 47.992" (121.90cm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Yagi, 6-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 221MHz
Power - Max 400 W
Package Bulk
Gain 7.1dBd
Frequency Group VHF (f < 300MHz)