PLC2209N
TE Connectivity Laird
Product No:
PLC2209N
Description:
RF ANT 221MHZ YAGI NFEM BRK 108"
User Guide
Frequency Range 220MHz ~ 222MHz
Mounting Type Bracket Mount
Height (Max) 107.992" (274.30cm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Yagi, 9-Element
Series PLC
Frequency (Center/Band) 221MHz
Power - Max 400 W
Package Bulk
Gain 11.1dBd
Frequency Group VHF (f < 300MHz)