PM20S-330K
Bourns Inc.
Product No:
PM20S-330K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1210
Description:
FIXED IND 33UH 115MA 5.1 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 115 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.1Ohm Max
Inductance 33 µH
Series PM20S
Type Molded
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 14MHz