PMK150S-48U
Astrodyne TDI
Product No:
PMK150S-48U
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 154W
Product Status Active
Efficiency 75%
Mfr Astrodyne TDI
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Voltage - Output 5 -
Approval Agency cURus
Minimum Load Required No
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.50" L x 3.17" W x 1.60" H (139.7mm x 80.5mm x 40.6mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.2 A
Power (Watts) 154W