Home / RF Antennas / PNL90206SC-30NF
minImg
PNL90206SC-30NF
TE Connectivity Laird
Product No:
PNL90206SC-30NF
Description:
RF ANT 915MHZ PANEL SMA MALE
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 2.594" (65.90mm)
Product Status Obsolete
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Power - Max 10 W
Gain 6dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)