Home / RF Antennas / PNS86506BC-183SMAM
minImg
PNS86506BC-183SMAM
TE Connectivity Laird
Product No:
PNS86506BC-183SMAM
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
RF ANT 867MHZ PANEL SMA MALE
User Guide
Frequency Range 865MHz ~ 868MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMA Male
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Antenna Type Panel
Series -
Frequency (Center/Band) 867MHz
Power - Max 10 W
Mfr TE Connectivity Laird
Return Loss -
Features -
Package Bulk
Gain 6dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)