POE-48ID-EU
TE Connectivity Laird
Product No:
POE-48ID-EU
Description:
POE INJECTOR 16.8W 48V DESKTOP
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Compliance IEEE802.3af
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Current - Output 350 mA
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)
Product Status Active
Data Rate -
Efficiency 70%
Note AC Power Cord Included
Voltage - Output 48V
Package Bulk
Power (Watts) - Per Port 16.8W
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC