POE-4X24I
TE Connectivity Laird
Product No:
POE-4X24I
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
POE INJECTOR 24W -24V DESKTOP
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Compliance -
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Current - Output 800 mA
Approval Agency CE
Input Connector RJ45 (Data)
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 5.91" L x 4.65" W x 1.26" H (150.0mm x 118.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Weight 0.926 lb (420.03 g)
Series POE-4
Type Midspan Injector
Number of Ports 4
Data Rate 10/100 Mbps
Efficiency -
Note -
Voltage - Output -24V
Mfr TE Connectivity Laird
Features OCP, OVP, SCP, UVLO
Package Bulk
Power (Watts) - Per Port 24W
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC