POE-HP-24I
TE Connectivity Laird
Product No:
POE-HP-24I
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Description:
POE INJECTOR 48W 24V DESKTOP
User Guide
Operating Temperature -15°C ~ 60°C
Compliance IEEE802.3af
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Current - Output 2 A
Approval Agency CE, EN
Input Connector IEC 320-C14
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 3.25" L x 3.00" W x 1.50" H (82.6mm x 76.2mm x 38.1mm)
Product Status Active
Weight 0.5 lb (226.8 g)
Series -
Type Passive Injector
Number of Ports 1
Data Rate -
Efficiency 80%
Note AC Power Cord Included
Voltage - Output 24V
Mfr TE Connectivity Laird
Features OCP, SCP
Package Bulk
Power (Watts) - Per Port 48W
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC