POE-HP-50I-EU
TE Connectivity Laird
Product No:
POE-HP-50I-EU
Description:
POE INJECTOR 50W 50V DESKTOP
User Guide
Operating Temperature -15°C ~ 60°C
Compliance IEEE802.3af
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Current - Output 1 A
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 4.88" L x 2.88" W x 1.47" H (124.0mm x 74.0mm x 38.0mm)
Data Rate -
Efficiency 80%
Note AC Power Cord Included
Voltage - Output 50V
Package Bulk
Power (Watts) - Per Port 50W
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC