PRNF14FTD9K76
Stackpole Electronics Inc
Product No:
PRNF14FTD9K76
Package:
Axial
Description:
RES 9.76K OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.76 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W