PWR221T-30-5R00J
Bourns Inc.
Product No:
PWR221T-30-5R00J
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
TO-220-2
Description:
RES 5 OHM 5% 30W TO220-2
User Guide
Operating Temperature -50°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.760" (19.30mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-2
Resistance 5 Ohms
Power (Watts) 30W