PWR263S-35-2200J
Bourns Inc.
Product No:
PWR263S-35-2200J
Package:
TO-263
Description:
RES SMD 220 OHM 5% 35W D2PAK
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263
Ratings AEC-Q200
Resistance 220 Ohms
Power (Watts) 35W