PWR4318W1000JE
Bourns Inc.
Product No:
PWR4318W1000JE
Package:
4318
Description:
RES SMD 100 OHM 5% 2W 4318
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.203" (5.16mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 0.433" L x 0.177" W (11.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 4318
Resistance 100 Ohms
Power (Watts) 2W