R12P21509D/P
Recom Power
Product No:
R12P21509D/P
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Isolation 6.4 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 66mA, 111mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 10.8V
Power (Watts) 2 W
Series ECONOLINE RxxP2xx (2W)