RAVF102DJT3R00
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RAVF102DJT3R00
Description:
RES ARRAY 2 RES 3 OHM 0404
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RAVF
Power Per Element 62.5mW