RAVF164DFT115R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RAVF164DFT115R
Description:
RES ARRAY 4 RES 115 OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series RAVF
Power Per Element 100mW