Home / Boxes / RB65P12G10G
minImg
RB65P12G10G
Serpac
Product No:
RB65P12G10G
Manufacturer:
Serpac
Description:
BOX PLAS GRAY 5.350"L X 3.540"W
User Guide
Area (L x W) 18.9in² (122cm²)
Color Gray
Material Plastic, Polycarbonate
Material Flammability Rating UL94 V-0
Size / Dimension 6.300" L x 4.720" W (160.02mm x 119.89mm)
Product Status Active
Weight -
Ratings IP67, NEMA 4
Design Cover Included
Thickness 0.120" (3.05mm)
Series RB
Container Type Box
Mfr Serpac
Height 2.180" (55.37mm)