RC1/2151JTD
Kamaya Inc.
Product No:
RC1/2151JTD
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
Axial
Description:
RES 150 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W