RC1218FK-0766K5L
YAGEO
Product No:
RC1218FK-0766K5L
Package:
1218
Description:
RES 66.5K OHM 1% 1W 1218
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings -
Resistance 66.5 kOhms
Power (Watts) 1W