RCG08056R04FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCG08056R04FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
0805
Description:
RCG0805 100 6R04 1% EA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 6.04 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W