RCL1225280KFKEG
Vishay Dale
Product No:
RCL1225280KFKEG
Package:
1225
Description:
RES SMD 280K OHM 2W 2512 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1225
Ratings AEC-Q200
Resistance 280 kOhms
Power (Watts) 2W