RCMM024422GKS14
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM024422GKS14
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
RES 44.2K OHM 2% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 44.2 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W