RCMS053R000FHA20
Vishay Sfernice
Product No:
RCMS053R000FHA20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
Axial
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
User Guide
Operating Temperature 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W