RCR875DNP-152K
Sumida America Components Inc.
Product No:
RCR875DNP-152K
Description:
FIXED IND 1.5MH 190MA 4.5 OHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.307" Dia (7.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max
Inductance 1.5 mH