RCS12061K21FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCS12061K21FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Description:
RCS1206 100 1K21 1% ET1 E3
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.21 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W