RCWE1020R127FKEA
Vishay Dale
Product No:
RCWE1020R127FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1020
Description:
RES 0.127 OHM 2W 2010 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1020
Ratings AEC-Q200
Resistance 127 mOhms
Power (Watts) 2W