RGT1608P-1182-B-T5
Susumu
Product No:
RGT1608P-1182-B-T5
Package:
0603
Description:
RES 11.8 KOHM 0.1% 1/16W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 11.8 kOhms
Power (Watts) 0.063W, 1/16W