Home / RF Antennas / RI.02.02.3000W
minImg
RI.02.02.3000W
Taoglas Limited
Product No:
RI.02.02.3000W
Manufacturer:
Taoglas Limited
Description:
RF ANT 915MHZ DOME SMB MALE ADH
User Guide
Frequency Range 902MHz ~ 928MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection IP67
Termination SMB Male
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.693" (17.60mm)
Product Status Active
RF Family/Standard -
VSWR -
Antenna Type Dome
Series -
Frequency (Center/Band) 915MHz
Power - Max 10 W
Mfr Taoglas Limited
Return Loss -18dB
Features -
Package Box
Gain 6.2dBi
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz)