RK73B1FRTTBL1R8G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73B1FRTTBL1R8G
Package:
01005
Description:
RES 1.8 OHM 2% 1/32W 1005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ +300ppm/°C
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings -
Resistance 1.8 Ohms
Power (Watts) 0.03W, 1/32W