RK73H1HTTC6493D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H1HTTC6493D
Package:
0201
Description:
RES 649K OHM 0.5% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 649 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W