RL0603JR-070R22L
YAGEO
Product No:
RL0603JR-070R22L
Manufacturer:
YAGEO
Package:
0603
Description:
RES 0.22 OHM 5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±800ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 220 mOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W