RL07S331GRE6
Vishay Dale
Product No:
RL07S331GRE6
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 330 OHM 1/4W 2% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W