RL1218JK-070R36L
YAGEO
Product No:
RL1218JK-070R36L
Manufacturer:
YAGEO
Package:
1218
Description:
RES 0.36 OHM 1W 1812 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.181" W (3.05mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 360 mOhms
Power (Watts) 1W