RL20S273JRSL
Vishay Dale
Product No:
RL20S273JRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 27K OHM 1/2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W