RLC20K10R0FTP
Kamaya Inc.
Product No:
RLC20K10R0FTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
0805
Description:
RES 10 OHM 1/3W 1% 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W