RLC35KR750JTE
Kamaya Inc.
Product No:
RLC35KR750JTE
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1210
Description:
RES 0.75 OHM 2/3W 5% 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Resistance 750 mOhms
Power (Watts) 0.667W, 2/3W