RLC73PD3AR715FTDG
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLC73PD3AR715FTDG
Package:
2512
Description:
RLC73PD 3A R715 1% 2K RL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 715 mOhms
Power (Watts) 2W