RLR05C1690FSRSL
Vishay Dale
Product No:
RLR05C1690FSRSL
Description:
RES 169 OHM 1% 1/8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 169 Ohms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Failure Rate S (0.001%)