RLR05C6201GSRE619
Vishay Dale
Product No:
RLR05C6201GSRE619
Description:
RES 6.2K OHM 2% 1/8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 6.2 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Failure Rate S (0.001%)